Archiwa kategorii: Ogłoszenia

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

WYDARZENIA

GALERIA ZDJĘĆ

FILMY

Ogłoszenia parafialne, 22 marca 2015 r.

1. W następną niedziela obrzęd poświecenia palm podczas każdej Mszy św.
2. W tygodniu przypada:
• we środę (25.03) – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. W tym dniu Msze św. w naszym kościele o godz. 6:30; 7:00 i godz. 18:00. Msza św. wieczorna w int. Rycerstwa Niepokalanej. W tym dniu będzie można podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, lista oraz materiały będą wyłożone przy ołtarzu Matki Bożej.
3. Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca przy naszej parafii w najbliższą środę kończy kolejny etap formacji: Szkoła Modlitwy. Serdecznie zapraszamy, wszystkich członków orasz sympatyków podsumowanie. Spotkanie rozpocznie się Mszą sw. o godz. 18:00, spotkanie zakończy się w dolnym kościele modlitwą uwielbienia. Wszystkich tych, którzy chcieliby dołączyć do wspólnoty zapraszamy na spotkanie we środę.
4. Zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach parafialnych, które rozpoczną się w najbliższy piątek. Rekolekcje poprowadzi ks. Jerzy Ostrowski.
• 27 marca (piątek), Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7:00, 9:00 i 18:00, Droga krzyżowa o godz. 17:00,
• 28 marca (sobota), Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7:00, 9:00 i 18:00, Gorzkie Żale o godz. 17:00.
• 29 marca (niedziela), porządek niedzielny

Spowiedź w każdym dniu rekolekcji 30 min przed Mszą św.
Od 30 marca do 1 kwietnia (poniedziałek, wtorek, środa), będą rekolekcje wielkopostne dla szkół naszej parafii. Porządek jest następujący Msza św. o godz. 9:00, dla Szkoły Podstawowej klas II-V, oraz Msza św., o godz. 11:00 dla Szkoły Podstawowej klas VI oraz dla Gimnazjum. Informacje znajdują się na tablicach ogłoszeń przed wejściem do kościoła.
Z racji na to, że 1 kwietnia w Szkole Podstawowej będzie miał miejsce sprawdzian klas VI, prosimy aby dzieci, w tym dniu na rekolekcji przyszły do kościoła pod opieką rodziców lub opiekunów.
5. Miejska Droga Krzyżowa w piątek 27 marca br. przejdzie od Katedry do kościoła św. Rocha. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy Katedrze. Z racji zbliżających się Światowych Dni Młodzieży tegoroczną Drogę Krzyżową poprowadzi młodzież Archidiecezji Białostockiej. Zapraszamy do uczestnictwa.
6. Przedświąteczne odwiedziny chorych, będą w Wielki Piątek (3 kwietnia) od godz: 9:00. Chorych możemy zgłaszać w dniu dzisiejszym w zakrystii oraz w tygodniu w kancelarii parafialnej do 29 marca włącznie.
7. W następną niedzielę będzie można złożyć do kosza Caritas ustawionego przed głównym ołtarzem skarbonki i ofiary Jałmużny Wielkopostnej. Ofiary przeznaczone będą na leczenie dzieci i osób starszych. Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać.
8. Nasz Parafialny Zespół Caritas, jak co roku, przed uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego będzie przygotowywał świąteczne paczki żywnościowe dla najbiedniejszych rodzin z naszej parafii. Zwracamy się z prośbą o podzielenie się żywnością z najbardziej potrzebującymi. Żywność można składać przy ołtarzu św. Antoniego do Niedzieli Palmowej. Bardzo prosimy nie przynosić żywności przeterminowanej. Prosimy też, nie przynosić do punktu Caritas w Wielkim Tygodniu ubrań.
9. Wychodząc z kościoła możemy zakupić kartki świąteczne i stroiki wielkanocne. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na letni wypoczynek dzieci ze świetlicy przy parafii. Serdecznie zachęcamy do ich nabywania.
10. Nowo otwarte Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej mieszczące się przy ul. Kościelnej 1 A (obok budynku Kurii) serdecznie zaprasza do odwiedzenia wystawy pod tytułem „Wymaluj obraz z podpisem «Jezu, ufam Tobie!»” prezentującej najbardziej znane wizerunki Jezusa Miłosiernego. Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00.
11. Caritas Archidiecezji Białostockiej wraz z Fundacją im. Rodziny Czarneckich oraz Zespołem Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia serdecznie zapraszają osoby samotne, potrzebujące oraz rodziny wielodzietne na śniadanie wielkanocne 5 kwietnia 2015 roku, które odbędzie się o godz. 8:00 w budynku Szkoły Katolickiej przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku. W spotkaniu weźmie udział ks. abp. Edward Ozorowski oraz pracownicy Caritas. Na zakończenie dzieci otrzymają słodki upominek, a dorośli będą mogli zabrać ze sobą jedzenie na wynos. Uroczystość zostanie poprzedzona mszą rezurekcyjną, która zostanie odprawiona w Katedrze o godz. 6:00 rano. Z tej okazji Caritas przygotowała specjalne zaproszenia, które można pobrać w siedzibie Caritas przy ul. Warszawskiej 32 oraz w Centrum Pomocy Samarytanin przy ul. Kolejowej 26 A w Białymstoku. Wszelkie informacje udzielane są w sekretariacie Caritas.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

WYDARZENIA

GALERIA ZDJĘĆ

FILMY

Ogłoszenia parafialne, 15 marca 2015 r.

1. W tygodniu przypada:

• we środę (18.03) – dzień imienin J.E. Ks. Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego. Uroczysta Msza św., z okazji Imienin Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego Metropolity Białostockiego odprawiona zostanie w środę 18 marca br. o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w intencji Dostojnego Solenizanta.
• we czwartek (19.03) – uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. W tym dniu Msze św. w naszym kościele o godz. 6:30, 7:00; 9:00 i 18:00.

2. Instytut Apostolstwa Jezusa Eucharystycznego zaprasza wszystkie osoby adorujące Najświętszy Sakrament, na spotkanie we czwartek (19.03.) Spotkanie rozpocznie się wspólną modlitwą w kaplicy o godz. 17.30 a zakończy się Mszą św. o godz. 18.00.

3. Zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach parafialnych. Rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się dnia 27 marca a zakończą się 29 marca. Porządek rekolekcji jest następujący:

• 27 marca (piątek), Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7:00, 9:00 i 18:00, Droga krzyżowa o godz. 17:00,
• 28 marca (sobota), Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7:00, 9:00 i 18:00, Gorzkie Żale o godz. 17:00.
• 24 marca (niedziela), porządek niedzielny

Zachęcamy do Sakramentu Pokuty, nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni. Spowiedź w każdym dniu rekolekcji 30 min przed Mszą św.

Dnia 30 marca do 1 kwietnia (poniedziałek, wtorek, środa), będą miały miejsce rekolekcje wielkopostne dla szkół znajdujących się na terenie naszej parafii. Porządek nabożeństw w tych dniach jest następujący Msza św. o godz. 9:00, dla Szkoły Podstawowej klas II-V, oraz Msza św., o godz. 11:00 dla Szkoły Podstawowej klas VI oraz dla Gimnazjum. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicach ogłoszeń przed wejściem do kościoła.

Z racji na to, że 1 kwietnia w Szkole Podstawowej będzie miał mijsce sprawdzian klas VI, prosimy aby dzieci w tym dniu w czasie rekolekcji były pod opieką rodziców lub opiekunów.

4. Przedświąteczne odwiedziny chorych, będą w Wielki Piątek (3 kwietnia) od godz: 9:00. Chorych możemy zgłaszać w dniu dzisiejszym w zakrystii oraz w tygodniu w kancelarii parafialnej do 29 marca włącznie.

5. W sali św. Marty można nabyć „paschałki” – świecie na stół wielkanocny, rozprowadzane przez Caritas naszej Archidiecezji. Ofiara za świecę 8 zł.

6. Nasz Parafialny Zespół Caritas, jak co roku, przed uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego będzie przygotowywał świąteczne paczki żywnościowe dla najbiedniejszych rodzin z naszej parafii. Zwracamy się z prośbą o podzielenie się żywnością z najbardziej potrzebującymi. Żywność można składać przy ołtarzu św. Antoniego do Niedzieli Palmowej. Bardzo prosimy nie przynosić żywności przeterminowanej. Prosimy też, nie przynosić do punktu Caritas w Wielkim Tygodniu ubrań.

7. Wychodząc z kościoła możemy zakupić kartki świąteczne i stroiki wielkanocne. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na letni wypoczynek naszych podopiecznych ze świetlicy. Serdecznie zachęcamy do ich nabywania.