Archiwa kategorii: Ogłoszenia

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

WYDARZENIA

GALERIA ZDJĘĆ

FILMY

1. Rozpoczynamy w kościele tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie, prośmy o liczne i dobre powołania z naszej parafii. Witamy w naszej parafii przedstawiciela naszego seminarium. W dniu dzisiejszym taca przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Białymstoku.

2. W tygodniu przypada:

• Środa (29.04) – święto św. Katarzyny Sieneńskiej Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy; w tym dniu przypada 36 rocznica święceń biskupich J.E. Ks. Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego;

• Piątek (1.05) – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, Patrona ludzi pracy. Msze św. w naszym kościele o godz. 6:30; 7:00 o godz. 9:00 Msza św. wotywna do św. Józefa oraz o godz. 18:00. Instytut Eucharystyczny zaprasza w tym dniu na Mszę św. o godz. 9:00, która sprawowana będzie w intencji Ks. Proboszcza. Decyzją Episkopatu Polski, w tym dniu jest udzielona dyspensa.

• Sobota (2.05) – uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w naszym Kościele o godz. 6:30;7:30;9:00;10:30;12:00;13:30;18:00. Uroczystość została przeniesiona decyzją Episkopatu Polski z 3 maja.

• W tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. W niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30 procesja eucharystyczna.

3. Rozpoczynamy miesiąc maj. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w naszej parafii będą dprawiane każdego dnia po mszy o godz. 18:00.,

4. Rycerstwo Nielokalnej zaprasza na Mszę Świętą w środę, (29.04.), na godz. 18:00. Przed Mszą Świętą różaniec w kaplicy adoracji.

5. Zapraszamy do udziału XXII Pieszej Pielgrzymce Mężczyzn do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie, która wyruszy z białostockiej katedry w sobotę 2 maja o godz. 7.30. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy organizowane są na trasie. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny. Pielgrzymi proszeni są o zabranie ze sobą flagi.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

WYDARZENIA

GALERIA ZDJĘĆ

FILMY

Ogłoszenia parafialne, 19 kwietnia 2015 r.

1. W tygodniu przypada:

czwartek (23.04.) – uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski;
piątek (24.04) – Uroczystość św. Jerzego, Męczennika, Głównego Patrona Archidiecezji Białostockiej i AWSD w Białymstoku.
Sobota (25.04) – Święto św. Marka, Ewangelisty.

2. Za tydzień taca przeznaczona będzie na potrzeby AWSD w Białymstoku.

3. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00, zapraszamy młodzież klas III gimnazjum na spotkanie formacyjne.

4. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza wszystkich chętnych na nowennę do Maryi Królowej Polski w intencji naszej Ojczyzny. Nowenna rozpocznie się dna 23 kwietnia, w kaplicy o godz. 17:00.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wsparcie misji katolickich przez zbiórkę okularów, niepotrzebnych telefonów komórkowych, i znaczków pocztowych z korespondencji. Chorzy hospicjum otrzymali bardzo potrzebną pomoc przez oddanie im ważnych a niepotrzebnych leków. Zbiórka trwa nadal przez cały rok, z wyjątkiem okularów, które zbieramy tylko do 17 maja. Bóg zapłać.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

WYDARZENIA

GALERIA ZDJĘĆ

FILMY

Ogłoszenia parafialne, 12 kwietnia 2015r.

1. Dzisiejszą niedzielą w kościele rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

2. Wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiary do puszki na Caritas Archidiecezjalną.

3. Za tydzień, w niedzielę 19 kwietnia o godz. 7:30 zostanie odprawiona Msza św. w int. KŻR św. Agaty (ul. Zaściańska 53). Po Mszy św. różaniec w kościele.

4. We środę wspólnota Przyjaciół Oblubieńca w naszej parafii po przerwie świątecznej rozpoczyna kolejny etap formacji Studium św. Marka. Zapraszamy na godz. 18 na wspólną Mszę św. W każdą III niedzielę miesiąca zapraszamy na Mszę św. na godz. 9:00, podczas której wspólnota Przyjaciół Oblubieńca będzie posługiwała.

5. Instytut Apostolstwa Jezusa Eucharystycznego zaprasza wszystkie osoby adorujące Najświętszy Sakrament w dniu 16 kwietnia (czwartek) na godz. 17:30 do kaplicy.

6. Nasz Parafialny zespół Caritas przygotował i przekazał najbardziej potrzebującym 100 świątecznych paczek żywnościowych. Możliwe to było dzięki ogromnej ofiarności wielu życzliwych ludzi. Dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się żywością z najbardziej potrzebującymi. Zespołowi Szkół Społecznych z ul. Mieszka I dziękujemy za zbiórkę żywności zorganizowaną w szkole. Bóg zapłać za ofiary „Jałmużny Wielkopostnej” i za każdy gest miłości okazany biednym ludziom. Dziękujemy naszemu Zespołowi Caritas za ich bezinteresowną pracę i troskę o swoich podopiecznych. Wszystkim Bóg zapłać.

7. Fundacja Spe Salvi oraz Duszpasterstwo Akademickie Białystok zapraszają na akustyczny koncert zespołu 2Tm2,3, który odbędzie się 16 kwietnia 2015 roku o godz. 20.00 w hali Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3. Bilety w cenie 25 zł. do nabycia w Księgarni św. Jerzego w Białymstoku, przy ul. Kościelnej 1.

8. W sali św. Marty jest do nabycia nowy numer Drogi Miłosierdzia.